Ścianka loftowa – na co zwracać uwagę przy wyborze producenta?

LOGO - SPAW-MAN - Ściany Szklane, Schody Metalowe, Balustrady wewnętrzne, Balustrady zewnętrzne, Konstrukcje stalowe, Stelaże, Wrocław
Damian Barnaś 01.08.2022 r.
Ściana szklana z drzwiami skrzydłowymi do biura.

Ścianka loftowa – na co zwracać uwagę przy wyborze producenta?

Wielka 27 Wrocław – to pod tym adresem ma pojawić się liczący 14 pięter przeszklony biurowiec. Szklana elewacja nie tylko nada inwestycji lekkości, ale także doskonale doświetli przestrzenie najmu. W ostatnich latach można zauważyć wzmożone zainteresowanie szkłem. Wykorzystywane jest ono jako główny materiał w wielu aranżacjach – również tych wewnątrz budynku. Przeszklenia industrialne dopełniają wystrój zarówno biurowców, jak i domowego zacisza.Dowiedz się, gdzie sprawdzą się loftowe ściany szklane oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru producenta tego elementu aranżacyjnego.

Ściana szklana industrialna – zastosowanie

Główną zaletą wszelkiego typu przeszkleń stosowanych we wnętrzach jest zapewnienie dostępu do promieni słonecznych we wszystkich częściach pomieszczenia. Wprowadzenie ścianek działowych z materiału, który nie przepuszcza światła, mogłoby zaciemnić wnętrze i tym samym utrudnić codzienne funkcjonowanie. Stworzenie natomiast fizycznej ściany – nawet w formie przeszklenia – pozwala podzielić dużą przestrzeń na mniejsze strefy tematyczne. Ściana ze szkła to rozwiązanie, które już od jakiegoś czasu stosowane jest w biurach oraz firmach. Z jednej dużej powierzchni można wydzielić kilka niezależnych pomieszczeń. To natomiast przekłada się na wzrost wydajności pracowników.
Coraz częściej jednak ściana szklana typu loft wykorzystywana jest w prywatnych domach i mieszkaniach. Zabudowa z wysokiej jakości szkła jest w pełni bezpieczna oraz pozwala otrzymać wyjątkowy efekt wizualny. Dzięki niej można zyskać nowoczesną przestrzeń, doświetloną w każdej części.

Gdzie dokładnie w naszym domu może znaleźć zastosowanie ściana szklana industrialna?

Pomiędzy kuchnią a salonem ściana ze szkła podzieli przestrzeń na dwa tematyczne obszary, sprawiając jednak, że rodzina nadal może być razem. Takie rozwiązanie rekomendowane jest w przypadku dużej liczby domowników spędzających czas we wspólnych pomieszczeniach. Ponadto takie przeszklenie zatrzyma zapachy powstające podczas gotowania w kuchni. Za pomocą przeszklenia industrialnego można wydzielić z salonu sypialnię. Ma to szczególne zastosowanie w przypadku kawalerek, gdzie możliwość wygospodarowania oddzielnej strefy tematycznej niemal zawsze jest na wagę złota. Taka szklana ściana pomimo swej transparentności da poczucie prywatności, jednocześnie nie zamykając przestrzeni i nie zmniejszając jej optycznie. Taką konstrukcję można również zastosować w sypialni do wydzielenia garderoby. Niby będzie ona stanowiła osobne pomieszczenie, a jednak nie będzie optycznie zmniejszać przestrzeni. Ściana szklana z drzwiami to natomiast świetny sposób na wydzielenie biura z części innego pomieszczenia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pracy zdalnej, aby mieć takie miejsce w mieszkaniu, w którym obowiązki domowe nie będą mieszały się z pracą. Loftowe szklane ściany wykorzystywane są również do podzielenia poddasza na różne strefy użytkowe. Często na tej kondygnacji są niewielkie okna lub okna dachowe, które w pewien sposób ograniczają swobodny dostęp promieni słonecznych do wnętrz. Dlatego też przeszklenia industrialne są tu mile widziane. Szklane ścianki stosuje się również na antresolach, aby nieco wygłuszyć poszczególne części pomieszczeń. Wówczas na pięterku powstanie prywatna przestrzeń.Niektóre współczesne projekty zakładają stworzenie pokoju kąpielowego przy sypialni. Wówczas szklana ściana pozwala na techniczne wydzielenie dwóch pomieszczeń bez optycznego pomniejszenia wnętrza.

Ciekawą propozycją są modułowe rozwiązania w formie drzwi przesuwnych i harmonijkowych. Dzięki temu można nie tylko wydzielić osobną przestrzeń, ale również całkowicie odciąć ją pozostałej części wnętrza. Ściana szklana z drzwiami zapewni lepsze warunki do pracy czy odpoczynku.

Ściana ze szkła – jaki producent najlepszy?

Na rynku dostępnych jest wiele producentów oferujących wykonanie niemobilnych szklanych ścianek. O tym, którego producenta wybrać, świadczą jego produkty. Dlatego też szukając firmy, której chcemy zlecić przeszklenia industrialne, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.
Szkło powinno spełniać pewne normy, które potwierdzają jego jakość. Przykładem są ściany wykonane z bezpiecznego szkła laminowanego (VSG 33.1). Składa się ono z dwóch tafli połączonych folią PVB odporną na rozerwanie. Dzięki temu, nawet jeżeli szyba się rozbije, jej fragmenty nie rozlecą się na drobne kawałki, lecz będą „sklejone” ze sobą. Wpływa to na bezpieczeństwo takiej konstrukcji. Ściana szklana industrialna ze szprosami – w tym przypadku konstrukcja powinna być malowana proszkowo, aby zapewnić nie tylko atrakcyjny design, ale przede wszystkim większą trwałość. Osoby, którym zależy na oryginalny wzornictwie, powinny wybrać firmę oferującą wiele dostępnych układów szprosów. Pozwoli to na znalezienie modelu wpisującego się w konkretną aranżację. Dodatkowo niektórzy producenci oferują możliwość zastąpienia części szkła blachą, co sprawi, że zyskamy nieco więcej prywatności w wydzielonej strefie. Wszystko zależy od koncepcji oraz tego, gdzie ściana szklana typu loft będzie montowana.Ścianka szklana – jej cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem. Czasami najtańsze na rynku konstrukcje mogą być wykonane z niskiej jakości materiału. Może to skutkować tym, że po rozbiciu szyby rozleci się ona na wiele kawałków, stwarzając ryzyko skaleczenia. Profesjonalna firma dopasuje projekt do potrzeb klienta. Dlatego też, jeżeli ściana będzie miała mieć kontakt z wodą, zaproponuje ona wykonanie konstrukcji np. z aluminium czy podda ją procesowi cynkowania. Ważne, aby producent potrafił dostosować wykonanie do konkretnego zastosowania szklanej ściany. Loftowe ściany szklane to rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje na popularności. Liczne zalety takiej konstrukcji doceniły zarówno firmy, jak i osoby prywatne.