Takie schody robią wrażenie!

LOGO - SPAW-MAN - Ściany Szklane, Schody Metalowe, Balustrady wewnętrzne, Balustrady zewnętrzne, Konstrukcje stalowe, Stelaże, Wrocław
Damian Barnaś 04.04.2024 r.
Nowoczesne schody zabiegowe z ząbkowanymi policzkami.

Schody zabiegowe

Projekt miał na celu połączenie funkcji praktycznej i dekoracyjnej. Inżynierowie i projektanci firmy Spaw-Man zadbali o to, by maksymalnie wykorzystać potencjał przestrzeni i stworzyć konstrukcję trwałą oraz bezpieczną, a przy tym elegancką i minimalistyczną.

Dzięki połączeniu solidnej konstrukcji metalowych policzków i industrialnej balustrady oraz drewnianych stopni dębowych o zmiennej szerokości – uzyskaliśmy maksymalne bezpieczeństwo, komfort użytkowania i jednocześnie minimalistyczny efekt.

W projekcie zastosowano tzw. schody zabiegowe ze stalowymi policzkami o grubości 10 cm, lakierowanymi na czarno (z drobną strukturą lakieru).

Nowoczesne schody zabiegowe z ząbkowanymi policzkami.

Balustrada – połączenie nowoczesności i lekkości

Nowoczesna balustrada została pokryta lakierem w takim samym kolorze. Metalowe są także jej pochwyty i słupki, których profil wynosi 40×40 mm. Z kolei jej wypełnienie stanowią okrągłe pręty o średnicy 10 mm. Ich nieregularne ułożenie nadaje projektowi lekkości
i industrialnego designu, który idealnie komponuje się z aranżacją całego wnętrza.

Stopnie schodów wewnętrznych, projektowane przez firmę Spaw-Man, mogą być drewniane (najczęściej dębowe), ale i metalowe, lakierowane na dowolny kolor lub olejowane.

W tym przypadku klient zdecydował się na klasykę i dopełnieniem całości są lite, olejowane stopnie dębowe o grubości 4 cm, których naturalny kolor sprawia, że nie dominują całości schodów, sprawiając wrażenie lekkich.

Elegancja i trwałość w nowoczesnym wnętrzu

Nowoczesne schody zabiegowe z ząbkowanymi policzkami.

Całość prezentuje się bardzo elegancko, a sama konstrukcja, dzięki zastosowaniu solidnych materiałów – jest wytrzymała i z pewnością posłuży domownikom przez długie lata. Udało się zaprojektować i wykonać schody, których ponadczasowy, elegancki design pozwolił wkomponować konstrukcję w nowoczesną przestrzeń i zachować spójność aranżacji.