Loftowy szyk

LOGO - SPAW-MAN - Ściany Szklane, Schody Metalowe, Balustrady wewnętrzne, Balustrady zewnętrzne, Konstrukcje stalowe, Stelaże, Wrocław
Damian Barnaś 22.01.2024 r.

Szkło i metal

Konstrukcja z tafli bezpiecznego szkła i metalowe elementy subtelnie oddzieliły sypialnię od reszty pomieszczeń. Zastosowanie szklanej ściany to w tej aranżacji zdecydowanie lepszy pomysł, niż klasyczna ściana, która znacznie ograniczyłaby dopływ światła, optycznie pomniejszając przestrzeń.

Szkło pozwoliło zachować przestrzenność, maksimum funkcjonalności i w dodatku prezentuje się bardzo stylowo. Nie bez przyczyny jest jednym z najmodniejszych materiałów wykończeniowych. Jego użycie zagwarantowało swobodny przepływ światła.

Dzięki temu pomieszczenia optycznie wydają się większe, a przesuwne, pojedyncze drzwi gwarantują komfort i intymność domowników (dodatkowo taki rodzaj drzwi pozwala oszczędzić miejsce). Ponadto całość nie dominuje przestrzeni, której potencjał udało się maksymalnie wykorzystać.

Loftowe wnętrze

Przy industrialnym, loftowym charakterze wnętrza, otoczeniu cegieł i minimalistycznym oświetleniu, metal i szkło były naturalnym wyborem projektantów z firmy Spaw-Man. Zadbali oni o to, aby użytkownicy sypialni mogli zachować intymność, mimo że konstrukcja została stworzona z transparentnych szyb, osadzonych w metalowych, malowanych proszkowo szprosach. Poziome listwy dzielące tafle szkła mają szerokość 3 cm. Zastosowanie szklanej ściany to w tej aranżacji okazało się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż klasyczna ściana działowa z pełnymi drzwiami.

Indywidualny projekt

Każdy projekt Spaw-Man jest bardzo dobrze przemyślany i precyzyjnie dostosowany do indywidualnych wymagań użytkowników oraz do możliwości aranżacyjnych przestrzeni. W tym przypadku konstrukcja z tafli bezpiecznego szkła i metalowe elementy subtelnie oddzieliły sypialnię od reszty pomieszczeń, a użytkownicy loftu będą mogli cieszyć nimi oczy przez wiele lat.

Projektanci ze Spaw-Man po raz kolejny udowodnili, że funkcjonalne podzielenie przestrzeni (nawet sypialni) jest możliwe bez konieczności stosowania klasycznych ścian działowych i tradycyjnych drzwi.