Schody – inwestycja na lata

LOGO - SPAW-MAN - Ściany Szklane, Schody Metalowe, Balustrady wewnętrzne, Balustrady zewnętrzne, Konstrukcje stalowe, Stelaże, Wrocław
Damian Barnaś 07.02.2024 r.
Schody 1\4 zabiegu ze stopniami dębowymi

 

Praktyczna i estetyczna funkcja schodów

Schody we wnętrzach spełniają dwie funkcje. Przede wszystkim praktyczną, ale poza możliwościami poruszania się pomiędzy kondygnacjami budynku, zapewniają także estetyczne dopełnienie aranżacji wnętrza. W tym przypadku schody wkomponowane zostały w design kuchni.

Dla inżynierów i projektantów z firmy Spaw-Man najważniejsze było stworzenie schodów przede wszystkim trwałych i jednocześnie dostosowanych do minimalistycznej kuchni. Po rozmowach z klientem, poznaniu jego oczekiwań i preferencji, udało się zaprojektować schody bezpieczne i odpowiadające potrzebom ich użytkowników.

Solidna konstrukcja wykonana ze stali czarnej

Schody 1\4 zabiegu ze stopniami dębowymi

Konstrukcję stworzono z dwóch policzków stalowych, lakierowanych na kolor czarny z drobną strukturą, co zapewnia dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz zwiększa jakość produktu ze względu na równomierne pokrycie elementu lakierowanego.
Całość jest więc solidna, trwała i zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, ale jednocześnie jest lekka i nie przytłacza kuchni.

Wybór stopni

Schody 1\4 zabiegu ze stopniami dębowymi

Stopnie wykonane zostały z litego drewna dębowego, które zgodnie z życzeniem klienta zabarwiono na jasny kolor, który zastosowano także w elementach wyposażenia kuchni. „Warto dodać, że stopnie schodów wewnętrznych, projektowane przez naszą firmę mogą być drewniane (najczęściej dębowe), ale i metalowe, lakierowane na dowolny kolor lub olejowane. Mogą także mieć wbudowane oświetlenie ledowe” – wyjaśnia Damian Barnaś, właściciel firmy Spaw-Man.

W tym przypadku klient zdecydował się na drewno. Z kolei balustrada została wykonana z pionowych profili stalowych o przekroju 2×2 cm, dzięki czemu prezentuje się bardzo elegancko i minimalistycznie. Wykonanie jej z czarnej stali, lakierowanej proszkowo według palety RAL sprawiło, że będzie służyć przez długie lata i cieszyć oko domowników oraz ich gości.

„Udało się zaprojektować i wykonać schody będące po części elementem kuchni i części jadalnej. Ich ponadczasowy, elegancki design pozwolił wkomponować konstrukcję w nowoczesną przestrzeń i zachować spójność aranżacji.
Jestem przekonany, że jest to inwestycja na lata” – dodaje Barnaś.