Przestrzeń idealnie podzielona

LOGO - SPAW-MAN - Ściany Szklane, Schody Metalowe, Balustrady wewnętrzne, Balustrady zewnętrzne, Konstrukcje stalowe, Stelaże, Wrocław
Damian Barnaś 08.03.2024 r.
Ściana szklana z drzwiami przesuwnymi

Funkcjonalne podzielenie przestrzeni

Jak funkcjonalnie i elegancko podzielić przestrzeń w sytuacji, gdy nie chcemy stosować klasycznej ściany działowej? Czy można wyznaczyć granice pomieszczeń bez konieczności zabierania światła? Odpowiedzią na te pytania jest ściana metalowo-szklana, zaprojektowana i wykonana przez firmę Spaw-Man.

Loftowa ściana z drzwiami przesuwnymi

Szkło i metal

Konstrukcja z tafli bezpiecznego szkła i metalowe elementy lakierowane proszkowo na kolor czarny, subtelnie oddzieliła dwie przestrzenie w sposób elegancki i zapewniający komfort użytkowania. Projekt pozwolił zapewnić izolację termiczną, akustyczną i designersko wyznaczył granice pomieszczeń.

Użycie szkła, jednego z najmodniejszych materiałów wykończeniowych, w roli ściany zagwarantowało swobodny przepływ światła nawet w bardzo małym pokoju. Udało się zachować przestrzenność i maksimum funkcjonalności, które przy niewielkich powierzchniach są bardzo ważne.

Ściana szklana z drzwiami przesuwnymi

Drzwi przesuwne w industrialnym wnętrzu

Projektanci firmy Spaw-Man stworzyli konstrukcję, składającą się z przeszklenia górnego, dwóch bocznych ścian stałych oraz podwójnych drzwi przesuwnych, pozwalających oszczędzić miejsce. Tego typu rozwiązanie prezentuje się zdecydowanie lepiej niż klasyczna ściana działowa ze standardowymi, pełnymi drzwiami.

Inżynierzy ze Spaw-Man podkreślają, że zawsze należy zwracać uwagę na to, aby ściana była spójna z resztą aranżacji, a w tym przypadku, przy industrialnym charakterze wnętrza, otoczeniu cegieł i minimalistycznym oświetleniu, metal i szkło sprawdziły się idealnie.

Pomieszczenia optycznie wydają się większe, przesuwne drzwi gwarantują komfort i intymność domowników, a całość nie dominuje przestrzeni, której potencjał udało się maksymalnie wykorzystać.