Przestrzeń pełna światła

LOGO - SPAW-MAN - Ściany Szklane, Schody Metalowe, Balustrady wewnętrzne, Balustrady zewnętrzne, Konstrukcje stalowe, Stelaże, Wrocław
Damian Barnaś 20.11.2023 r.
Loftowe drzwi harmonijkowe

Metal i szkło

Doskonałą alternatywą dla klasycznych ścian i drzwi jest zastosowanie elementów z metalu i szkła.
Specjaliści z firmy Spaw-Man wykorzystali takie rozwiązanie, oddzielając kuchnie od salonu.

przeszklenie loftowe wrocław

 

Funkcjonalny projekt

W projekcie ważne było podzielenie przestrzeni w sposób elegancki, nowoczesny, ale przede wszystkim funkcjonalny.
W klasycznej, białej ścianie umieszczono stałe przeszklenie oraz drzwi harmonijkowe.
Oddzielenie kuchni od salonu przy użyciu elementów metalowo-szklanych pozwoliło optycznie powiększyć przestrzeń, zapewnić dostęp światła oraz izolację akustyczną i termiczną.

Loftowe drzwi harmonijkowe

Bezpieczne szkło podwójnie laminowane

W konstrukcji zastosowano tafle z bezpiecznego, przezroczystego szkła oraz metalowe ramy w kolorze grafitowym. Ściana składa się z części z drzwiami oraz ze stałego elementu szklanego.
Drzwi harmonijkowe można wygodnie złożyć, tworząc efekt jednej, dużej przestrzeni. Klienci docenili ten fakt również z powodu posiadania psa, który może swobodnie poruszać się po domu, a w razie potrzeby można zamknąć drzwi i ograniczyć dostęp do jednej ze stref.
Jest to szczególnie ważne w przypadku kuchni, z której przy gotowaniu wydzielają się zapachy. Drzwi pozwalają eliminować rozprzestrzenianie się ich do pozostałych pomieszczeń w domu.

Drzwi loftowe harmonijkowe

 

Niemobilna ściana szklana

Obok funkcjonalnych drzwi znajduje się stała ściana szklana, która pozwala na dopływ światła. Po zamknięciu drzwi osiągamy niepowtarzalny efekt. Zadbano o każdy szczegół, nawet klamki, które idealnie pasują do metalowych ram i nie wyróżniają się na ich tle.
Cała konstrukcja jest bardzo spójna, a użyte w projekcie materiały idealnie współgrają z bielą przeważającą w aranżacji domu, stanowiąc nowoczesny element wystroju i nadając całości charakteru.

Stała ścianka loftowa

Bez wątpienia taki był cel projektantów firmy Spaw-Man, którzy zadbali o to, aby projekt spełniał oczekiwania użytkowników i był dopasowany do ich potrzeb.
Nie bez znaczenia jest także maksymalne wykorzystanie potencjału przestrzeni. Całość jest elegancka, prosta i bardzo nowoczesna.