Ściana nie musi być nudna

LOGO - SPAW-MAN - Ściany Szklane, Schody Metalowe, Balustrady wewnętrzne, Balustrady zewnętrzne, Konstrukcje stalowe, Stelaże, Wrocław
Damian Barnaś 12.12.2023 r.
Loftowa ściana z drzwiami przesuwnymi

Ściana metalowo-szklana

Funkcjonalne podzielenie przestrzeni jest możliwe bez konieczności stosowania klasycznych ścian działowych i tradycyjnych drzwi.
W tym przypadku idealnym rozwiązaniem okazała się ściana metalowo-szklana.

Taki rodzaj dzielenia przestrzeni pozwala zachować izolację akustyczną i termiczną oraz wyznaczyć granice pomieszczeń bez konieczności zabierania światła. Dzięki użytym w konstrukcji taflom szkła umieszczonym w metalowej ramie, udało się funkcjonalnie oddzielić sypialnię od reszty mieszkania.

ściana metalowo-szklana ze szkłem transparentnym spaw-man wrocławSzkło w aranżacjach

„Zastosowanie szklanej ściany to w tej aranżacji zdecydowanie lepszy pomysł, niż klasyczne ścianki działowe, które znacznie ograniczają dopływ światła i optycznie je pomniejszają przestrzeń. Szkło pozwoliło zachować przestrzenność, maksimum funkcjonalności i w dodatku prezentuje się bardzo stylowo. Nie bez przyczyny jest jednym z najmodniejszych materiałów wykończeniowych” tłumaczy Damian Barnaś, właściciel firmy Spaw-Man.

W poniższym projekcie zastosowano stałą witrynę z przesuwanymi drzwiami, które stanowią spójną całość i pozwalają oszczędzić miejsce. Transparentna szyba jest bardzo bezpieczna, a umieszczenie jej w ramie lakierowanej proszkowo na czarny kolor sprawiło, że przestrzeń nabrała eleganckiego i industrialnego charakteru. Z kolei szklana konstrukcja prezentuje się zdecydowanie lepiej, niż klasyczna ściana działowa z drzwiami, która znacznie ograniczyłaby dopływ światła zewnętrznego i optycznie pomniejszyła wnętrze.

przesuwne drzwi loftowe

Personalizacja projektu

Projektanci i inżynierowie firmy Spaw-Man zawsze dokładnie analizują potrzeby klienta, dlatego każdy jej projekt jest bardzo dobrze przemyślany i precyzyjnie dostosowany do indywidualnych wymagań użytkowników oraz do możliwości aranżacyjnych przestrzeni.
Wszystko to pozwala maksymalnie wykorzystać jej potencjał.

Nie inaczej było tym razem. Szklana ściana w metalowej ramie, z przesuwanymi drzwiami, idealnie komponuje się z resztą wnętrza, nie rzuca się w oczy, nie dominuje przestrzeni i co najważniejsze, zapewnia funkcjonalność, komfort, intymność oraz spełnia swoją funkcję dzielenia przestrzeni.