Schody w loftowym stylu

LOGO - SPAW-MAN - Ściany Szklane, Schody Metalowe, Balustrady wewnętrzne, Balustrady zewnętrzne, Konstrukcje stalowe, Stelaże, Wrocław
Damian Barnaś 15.01.2023 r.
Schody zabiegowe z policzkami ząbkowanymi oraz balustradą z wypełnieniem wykonanym z profili kwadratowych.

Nowoczesne schody ze stalowymi balustradami i oświetleniem LED – Elegancja i funkcjonalność w harmonijnym połączeniu | Firma SPAW-MAN

Z łatwością połączyliśmy elegancję metalu i drewna oraz i prostotę kształtu schodów z funkcjonalnym efektem zaskoczenia, gwarantowanym dzięki oświetleniu led, automatycznie podświetlającemu stopnie z każdym krokiem.

W projekcie zastosowano tzw. schody zabiegowe ze stalowymi policzkami o grubości 10 cm, lakierowanymi na czarno (z drobną strukturą lakieru) i takim samym kolorem została pokryta również balustrada. Metalowe poręcze i słupki (których profil wynosi 40×40 mm) idealnie współgrają z poziomym wypełnieniem (wykonanym z profili o wymiarach 40×20 mm).

Klientowi zależało na zachowaniu lekkości konstrukcji, a inżynierom i projektantom z firmy Spaw-Man udało się spełnić te oczekiwania, przy jednoczesnej trwałości i bezpieczeństwie schodów.

Nowoczesne schody ze stalowymi balustradami i oświetleniem LED - Elegancja i funkcjonalność w harmonijnym połączeniu | Firma SPAW-MAN

Pomogło w tym zastosowanie ponadczasowego drewna, z którego wykonano stopnie. Lite, dębowe deski o grubości 4 cm zostały polakierowane, a w schody wmontowano światła led z czujkami oraz systemem sterującym całym oświetleniem. Jest to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ stopnie oświetlają i wygaszają się automatycznie przy poruszaniu się po nich. Dzięki temu łatwo można korzystać z nich po zmierzchu.

Z kolei ich naturalny kolor sprawia, że nie dominują całości i sprawiając wrażenie lekkich. Ponadto są dobrze dopasowane do aranżacji wnętrza. Połączenie solidnej, metalowej konstrukcji, industrialnej balustrady oraz drewnianych stopni dębowych pozwoliło uzyskać maksymalne bezpieczeństwo, komfort użytkowania i jednocześnie minimalistyczny efekt.

Nowoczesne schody ze stalowymi balustradami i oświetleniem LED - Elegancja i funkcjonalność w harmonijnym połączeniu | Firma SPAW-MAN

Eksperci z firmy Spaw-Man podkreślają, że schody zapewniają szybkie poruszanie się pomiędzy kondygnacjami budynku, ale poza swoją praktyczną rolą – często spełniają także funkcję estetyczną. Powinny więc być bezpieczne, dopasowane do potrzeb użytkowników i spójne z aranżacją przestrzeni, w której są stosowane. Warto o tym pamiętać.

SPAW-MAN
www.spaw-man.pl