WYSTARCZY METAL I SZKŁO

LOGO - SPAW-MAN - Ściany Szklane, Schody Metalowe, Balustrady wewnętrzne, Balustrady zewnętrzne, Konstrukcje stalowe, Stelaże, Wrocław
Damian Barnaś 02.12.2022 r.
Ściana szklana z drzwiami dwuskrzydłowymi przy schodach.

Ściana metalowo-szklana: Funkcjonalność, elegancja i swobodny przepływ światła w jednym rozwiązaniu | SPAW-MAN

Klasyczne ścianki działowe sprawiają, że dzielona przestrzeń optycznie się pomniejsza z powodu ograniczenia przepływu światła. Jak sobie z tym poradzić? Jak funkcjonalnie i elegancko oddzielić od siebie pomieszczenia i wyznaczyć ich granicę bez konieczności zabierania światła? Odpowiedzią jest ściana metalowo-szklana.

Użycie szkła zawsze gwarantuje swobodny przepływ światła nawet w bardzo małych pomieszczeniach. Udało się zachować przestrzenność i maksimum funkcjonalności, które przy niewielkich powierzchniach są bardzo ważne.

Ściana metalowo-szklana z drzwiami: Funkcjonalność, elegancja i swobodny przepływ światła w jednym rozwiązaniu | SPAW-MAN

Metalowe elementy lakierowane są proszkowo na kolor czarny (o drobnej strukturze), tym samym także są bardzo bezpieczne i trwałe.

Ściana z dwóch tafli szkła subtelnie oddzieliła przestrzenie w sposób elegancki, a cały projekt pozwolił zapewnić izolację termiczną, akustyczną i designersko wyznaczył granice pomieszczeń.

Ściany metalowo-szklane: Idealne dopasowanie do industrialnego wnętrza

Projektując ścianę, należy zwracać uwagę na to, aby była ona spójna z resztą aranżacji.
W tym przypadku, przy industrialnym charakterze wnętrza, otoczeniu cegieł, drewna, koloru bieli i minimalistycznym oświetleniu, metal i szkło sprawdziły się idealnie. Inne przykłady z realizacji znajdują się w : Galeria

Z kolei dwuskrzydłowe drzwi, zamykane magnesem neodymowym sprawiły, że całość nie rzuca się w oczy, nie dominuje przestrzeni i co najważniejsze, zapewnia funkcjonalność, komfort i intymność użytkowników.

Ściana metalowo-szklana z drzwiami: Funkcjonalność, elegancja i swobodny przepływ światła w jednym rozwiązaniu | SPAW-MAN

Warto zwrócić uwagę, że jednym z elementów dzielonej przestrzeni był szczyt schodów. Nie stanowiło to jednak najmniejszego problemu.
Udało się maksymalnie wykorzystać potencjał przestrzeni, bez konieczności tworzenia swoistej klatki schodowej, bo dzięki zastosowaniu tafli szkła i minimalistycznych ram, w tym drzwi – projekt nadaje piętru lekkości i jest bardzo elegancki.

SPAW-MAN
www.spaw-man.pl